Warning: session_start() [function.session-start]: open(/tmp/sess_de8eedbdc47d2834e1200e622fd7b89b, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/metinse2/public_html/oku.php on line 3
?
ZorkunMt2

ArelMt2 ArelMt2

Pvp Server Sahipleri İçin Vergi Bilgilendirmeleri

Daha önce çeşitli konular altında dile getirilen vergi meselesi konusunda pvp server sahiplerinin bilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum. Kurulum bölümü de bunun için en doğru yer sanırım.

Öncelikle pvp server kuracaksanız ve bir maddi beklentiniz var ise hesabınıza giren her kuruşun vergisini ödemeniz gerekiyor.


Mobil ödeme ile aldığınız tutarlar,
Teckcard, sonteklif, gittigidiyor vb ödeme aracısı firmalar aracılğıyla tahsil ettiğiniz ödemeler
Direkt hesabınıza havale ile aldığınız ödemeler,

Bunların tamamında vergi ödemesinden siz sorumlusunuz.

Yani bu parayı ben tahsil etmedim, teckcard tahsil etti veya sonteklif tahsil etti gibi bahaneleri maliye kabul etmez, sonuç olarak onlar tahsil etse de siz onlardan parayı bir şekilde alacaksınız. Maliye hesabınıza giren paranın vergisinin ödenip ödenmediğine bakar.

Hesabınıza para kıbrıstan gelmiş, amerikadan gelmiş fark etmez, vergisini ödemeniz gerekmektedir. ( yurtdışından gelen ödemelerin vergilendiresi yaptığınız işe göre farklılık gösterebilir )

Ben bu işi 1 sene yaptım bıraktım başım ağrımaz diye düşünmeyin, olası bir maliye incelemesinde geriye dönük 5 yıl içinde inceleme yapıyorlar. O güne kadar hesabınıza girmiş tüm paraların hem vergisini ödersiniz hem de cezasını ödersiniz.

Bu yüzden başınız ağrımadan bu işleri yapıp para kazanmak gibi bir düşünceniz var ise en azından şahıs işletmesi kurarak verginizi ödeme yoluna gidebilirsiniz. Aksi durumda çok büyük cezalara maruz kalmanız çok yüksek ihtimal.

Yazan: muttalip57      Okunma: 80481      Tarih: 11.01.2017      Etiketler: Pvp Server Sahipleri İçin Vergi Bilgilendirmeleri ,

Yorumlar

Banner Reklam Alan

istatislikler

Metin2 Server
1733
Knight Server
20
Silkroad Server
7
Wolfteam Server
1
Toplam Blog Kategori
228
Sitemizdeki Online

www.metin2-serverler.org

Pvp Serverler

Son yillarda genc nesilin bilgisayar kullanma amacina bakmis olursak, cogu kullanicilarin zamanini online oyunlarla gecirdigini gorecegiz. Bu genc nesil kendini daha cok pvp serverlere kaptirmis durumdadir sitemizin amaci ise en guncel pvp serverleri oyuncularla paylasimda bulunmasidir. Sitemizde tanitimi olan bu online oyunlar; metin2 pvp serverler, knight pvp serverler ve silkroad pvp serverlerdir. Sitemizi ziyarette bulunan butun oyunculara iyi oyunlar dileriz.

Metin2 pvp serverler | Pvp serverler | Metin2 emek serverler | Metin2 editsiz pvp serverler | Editsiz pvp serverler | Emek pvp serverler | Emek serverler | Silkroad pvp serverler | Knight pvp serverlerWarning: Unknown: open(/tmp/sess_de8eedbdc47d2834e1200e622fd7b89b, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0